introwertyk
PSYCHOLOGIA

Irytujące sytuacje, z którymi borykają się introwertycy

Jest wiele takich sytuacji, których introwertycy generalnie… nie lubią. Są one w większości pozornie błahe, jednak potrafią skutecznie zirytować, zmęczyć lub zepsuć humor. Poniżej przedstawiamy 26 z nich, niektóre z nich na pewno dla części z Was brzmieć będą znajomo. Warto zauważyć, że autorką poniższego zestawienia jest Jenn Granneman, której książka „The Secret Lives of Introverts” (pol. Sekretne życie introwertyków) ma pojawić się na sklepowych półkach już 1 sierpnia tego roku. Jeśli tylko doczeka się ona polskiego wydania, na pewno Was o tym poinformujemy.

No więc… jakie sytuacje nas irytują? 😉
 1. Kiedy ktoś nagle zadzwoni zamiast wysłać wiadomość tekstową.
 2. Kiedy nauczyciel wypowiada przerażające słowa: „To praca grupowa. Bez wyjątków.”.
 3. Kiedy się nie odzywasz bo rozmyślasz lub po prostu nie masz nic do powiedzenia, a ktoś nagle pyta: „Wszystko dobrze? Wyglądasz smutno”. Eh. Po prostu masz taką twarz ;-).
 4. Kiedy próbujesz czytać lub robić coś samodzielnie, a współlokator lub ktoś inny ciągle przeszkadza Ci komentując kompletnie nieistotne rzeczy, jak np. wpisy podpatrzone na Facebooku.
 5. Kiedy jesteś podekscytowany myślą że nie masz nic do zrobienia po pracy… a wtedy dostajesz wiadomość od znajomego o treści ‘Nasze dzisiejsze spotkanie nadal aktualne, prawda?’. Kompletnie o tym zapomniałeś.
 6. Kiedy jesteś zmęczony imprezą i chcesz już wyjść, ale osoba z którą przyjechałeś wciąż bawi się w najlepsze.
 7. Kiedy ludzie wypominają Ci że jesteś cichy, tak jakby jeszcze silniejsze poczucie skrępowania miało pomóc Ci się otworzyć.
 8. Kiedy dzień po dniu ciężko pracujesz, ale Twój szef nie zauważa Twojego wkładu bo nie trąbisz o swoich zasługach na lewo i prawo.
 9. Kiedy chcesz porozmawiać z kimś interesującym/atrakcyjnym, ale nie masz pojęcia jak rozpocząć rozmowę.
 10. Kiedy ktoś nie przestaje mówić, a Ty z grzeczności nie chcesz przerywać. Jednocześnie jesteś coraz bardziej zmęczony słuchaniem a Twoja cierpliwość powoli się kończy.
 11. Kiedy ludzie myślą że źle się bawisz tylko dlatego że się nie odzywasz.
 12. Kiedy ludzie myślą że jesteś nieśmiały lub ich nie lubisz, a Ty po prostu dopiero ich poznałeś i jeszcze nie wiesz jak z nimi rozmawiać.
 13. Kiedy jesteś wyczerpany i wychodzisz z imprezy, a ktoś pyta z niedowierzaniem: „Jak to, już wychodzisz? Tak szybko?”.
 14. Kiedy nauczyciel wywołuje Cię do odpowiedzi mimo że nie podnosiłeś ręki (dlatego że rzadko się wypowiadasz i chcę dać Ci szansę na czynny udział w lekcji).
 15. Kiedy Twoi współpracownicy chcą byś zjadł z nimi lunch, podczas gdy i tak spędziłeś z nimi cały poranek a czas na posiłek to jedyna szansa na odpoczynek w samotności.
 16. Kiedy masz tak silną potrzebę ucieczki przed ludźmi choć na kilka minut, że chowasz się w toalecie.
 17. Kiedy organizujesz przyjęcie w swoim domu i jak zwykle ktoś postanawia zostać o wiele dłużej niż pozostali goście – pomimo że Ty już zdążyłeś posprzątać i 3 razy wspomnieć jak bardzo jesteś zmęczony.
 18. Kiedy ktoś pisze do Ciebie i chce spotkać się natychmiast. A Ty nie zdążyłeś się psychicznie przygotować na kontakty towarzyskie.
 19. Kiedy chciałbyś porozmawiać o wszechświecie, sensie życia i innych głębszych tematach. Tymczasem inni wciąż mówią o celebrytach, biurowych plotkach i weekendowych planach.
 20. Kiedy wreszcie znalazłeś chwilę dla siebie i nagle dzwoni telefon lub dostajesz smsa.
 21. Masz wielu znajomych online, ale oczywiście żaden z nich nie mieszka w okolicy. W efekcie spędzasz sobotnie wieczory w domu rozmawiając z nimi przez Internet i myśląc o tym jak fajnie byłoby się z nimi spotkać gdyby nie było to takie trudne.
 22. Kiedy jedziesz autobusem, tramwajem lub pociągiem a osoba siedząca obok Ciebie próbuje z Tobą rozmawiać. I nie przeszkadza jej to że akurat czytasz książkę lub słuchasz muzyki. Czy to nie oczywiste że nie jesteś w nastroju do rozmowy??
 23. Kiedy Twój najlepszy przyjaciel lub inna ważna osoba czuje się zraniona ponieważ akurat nie masz ochoty na spotkanie z nią. A Ty przecież naprawdę ich uwielbiasz, ale potrzebujesz również kilku godzin na odpoczynek by nie zwariować.
 24. Kiedy nie masz ochoty iść na imprezę bo wiesz jak bardzo będzie wyczerpująca. Jednak nie ważne jaką wymówkę sobie wymyślisz, wciąż brzmisz jak aspołeczny dziwak.
 25. Kiedy wracasz do domu myśląc że będziesz sam, ale niespodziewanie spotykasz tam swojego współlokatora lub członka rodziny.
 26. Kiedy chcesz mieć chwilę spokoju, ale akurat wtedy wszyscy nagle Cię potrzebują.

Źródło: www.huffingtonpost.com/entry/26-small-difficult-things-you-have-to-deal-with-when_us_592d9f32e4b0a7b7b469cd80

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *