introwertyk
RELACJE

W relacji z introwertykiem: oto co powinieneś wiedzieć.

Ten artykuł skierowany jest do wszystkich ekstrawertyków którzy chcieliby jak najlepiej zrozumieć bliskiego sobie introwertyka. Być może natknąłeś się już na momenty, kiedy nie potrafiłeś rozgryźć zachowania tej drugiej osoby a każda próba interpretacji czy wyjaśnienia sytuacji prowadziła Cię donikąd.  Nieważne czy zamierzasz poślubić introwertyka, czy tylko się z nim przyjaźnisz – poniższe wskazówki z pewnością Ci się przydadzą.

 1. Zdobycie zaufania wymaga czasu

Introwertyk nie ma dziesiątek znajomych, ale Ci których wpuszcza do swojego życia stają się dla niego bardzo ważni. Jeśli wykażesz się cierpliwością i pozwolisz drugiej osobie upewnić się, że może na Ciebie liczyć w każdej sytuacji, zobaczysz dużą zmianę. Zdobywając zaufanie osoby o introwertycznej osobowości zorientujesz się nagle, że jest ona w stanie zrobić dla Ciebie wszystko.

 1. Nie wszyscy kochają rozmowy przez telefon

Będąc na początkowym etapie znajomości z introwertykiem przyzwyczaj się, że może on czasem nie odbierać telefonów od Ciebie. I wcale nie będzie to wynikało z braku sympatii, a raczej z niechęci do nagłych niespodzianek i tzw. rozmów o pogodzie (czyli mówiąc wprost – o niczym). W miarę pogłębiania się Waszej relacji druga osoba z pewnością zacznie czuć się bardziej komfortowo podczas rozmów telefonicznych, choć istnieje ryzyko że nigdy nie będzie to jej ulubiona forma komunikacji. Dlaczego? No cóż, przez telefon wyjątkowo trudno się milczy…

 1. Impreza u znajomych Twoich znajomych nie musi wzbudzać ekscytacji

Wielu introwertyków wcale nie stroni od spotkań towarzyskich, jednak poznawanie niezliczonej ilości ludzi jednocześnie raczej nie leży w ich guście. Jeśli zabierasz swojego introwertycznego chłopaka na imprezę na której on nikogo nie zna, pamiętaj by odpowiednio się nim zająć. Raczej nie będzie Ci wdzięczny, jeśli postanowisz zostawić go samego i pójdziesz nadrabiać zaległości ze swoimi dawno niewidzianymi znajomymi.

 1. Rozmowa powinna być ciekawa

To nieprawda że introwertycy nie lubią rozmawiać, a tym bardziej że nie lubią ludzi. Nam po prostu szkoda czasu na błahe rozmowy które nie wnoszą nic nowego i są tylko sposobem na zabicie ciszy. Spróbuj rozpocząć dyskusję na konkretny, wciągający temat, a zdziwisz się jak wiele interesujących rzeczy i przemyśleń usłyszysz. Po prostu daj introwertykowi okazję, by rozwinął skrzydła.

 1. Introwertyk. Typ: obserwator

Będąc z introwertykiem możesz mieć czasem wrażenie, że masz przy sobie detektywa. I wcale nie będzie to wynikało ze wścibskiej natury tej drugiej osoby, a raczej z faktu że ona po prostu dostrzega wiele szczegółów na które ktoś inny nie zwróciłby uwagi. Doświadczenie uczy, że czasem najlepszym sposobem by nie wywołać burzy z drobnego powodu jest… po prostu się pilnować. Jakkolwiek groźnie by to nie brzmiało 😉

 1. Weekend we dwoje nie jest zły

Wszyscy lubią miło spędzać czas i dobrze się bawić, ale dla każdego oznacza to co innego. Nie możesz wymagać od swojej introwertycznej dziewczyny czy przyjaciółki że każdy weekend będzie spędzała z Tobą na imprezach. Chociażby chciała poświęcić się dla Ciebie w ten sposób, najprawdopodobniej szybko straci siły i oboje skończycie sfrustrowani i zrezygnowani. Pamiętaj że ona uwielbia spędzać czas we dwoje i w wolnym dniu bardzo chętnie poświęci całą swoją uwagę Tobie.

 1. Baterie wymagają ładowania

Wyobraź sobie, że każdy człowiek ma w sobie wbudowaną baterię, którą trzeba regularnie ładować by móc funkcjonować. Podczas gdy niektórzy ludzie ładują ją przebywając w towarzystwie, introwertyk właśnie wtedy intensywnie ją eksploatuje. Pozwól więc bliskiej osobie pobyć czasem w samotności ze swoimi myślami i zregenerować siły. Pamiętaj że wypoczęty introwertyk to szczęśliwy introwertyk 🙂

 1. Zaufanie, wierność, oddanie

Jeśli już znajdziesz się w gronie bliskich osób introwertyka, zyskasz jedną z najbardziej oddanych osób w Twoim życiu. Będzie dla Ciebie ostoją i głosem rozsądku, wysłucha, zrozumie rozterki i nigdy nie zdradzi Twoich sekretów. Wbrew stereotypom, choć nie tak łatwo do niego dotrzeć, introwertyk jest idealnym kandydatem na wspaniałego przyjaciela i partnera.

 1. Umiejętność słuchania jest sztuką

Introwertycy chętniej słuchają niż mówią. Jeśli rozmawiasz z taką osobą, możesz spodziewać się że dokładnie analizuje wszystkie komunikaty werbalne i niewerbalne jakie od Ciebie odbiera. Kiedy już postanowi skomentować Twoją wypowiedź i da Ci radę, to będzie to z pewnością dobrze przemyślana wskazówka. W końcu nie bez powodu spędzamy tyle czasu na kontemplacji, by wypowiadać jakiekolwiek nieprzemyślane słowa.

 1. Pozytywnej energii nigdy dosyć

W większości przypadków introwertyczny temperament nie idzie w parze z konfrontacją. Wiele osób woli zrezygnować ze swojego stanowiska i iść na kompromis zamiast narażać się na nieprzyjemne sytuacje. Zwłaszcza że złym humorem bardzo łatwo jest się zarazić. Za to introwertycy bardzo chętnie spędzają czas z dobrymi ludźmi, wyczuwając ich dobrą energię. Lepiej uzbroić się więc w uśmiech i optymizm 🙂

 

Źródło: familyshare.com/27752/10-things-you-should-know-before-you-marry-an-introvert

2 myśli na temat “W relacji z introwertykiem: oto co powinieneś wiedzieć.

 1. jestem introwertykiem i trafiłam na twój blog przypadkiem, zgadzam się z tym co piszesz w powyższym poście zwłaszcza w kwestii zaufania oraz tego że introwertyk zawsze najpierw myśli, a dopiero potem mówi.

  pozdrawiam serdecznie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *