introwertyk
RELACJE

Chcesz kogoś poznać? Oto sposoby przyjazne introwertykom!

Najtrudniejsze w poznawaniu nowych ludzi może być udanie się do miejsc które potencjalnie sprzyjają takim zdarzeniom. Wielu introwertyków sama myśl o barach, dyskotekach i innych zatłoczonych przestrzeniach przyprawia o ból głowy, a przebywanie w nich kończy się zwykle wyczerpaniem i uczuciem rezygnacji. Tymczasem introwertyzm może okazać się ogromnym atutem podczas randek czy innych spotkań towarzyskich, wystarczy tylko zaaranżować je w sposób, który pozwoli nam czuć się dobrze i być sobą.

Jeśli jesteś na etapie szukania okazji do poznania miłości swojego życia, wypróbuj poniższe rady – któraś z nich może okazać się skuteczna w Twoim przypadku!

1. Skorzystaj z pomocy rodziny lub przyjaciół

Spotkania w gronie bliskich znajomych to zwykle najbardziej preferowany przez introwertyków typ interakcji z innymi. Tak się szczęśliwie składa, że jest to również najpopularniejszy sposób na poznanie kogoś, z kim będziemy chcieli związać się na dłużej. Jak mówią badania, około 39% ludzi w wieku 18-34 lata poznaje swojego partnera poprzez wspólnych znajomych.
Dobrym pomysłem jest również zasugerowanie swoim znajomym że rozglądasz się za bratnią duszą. W końcu oni znają Cię najlepiej i być może następnym razem zechcą przyprowadzić ze sobą innego singla, który znajduje się w podobnej sytuacji. Podobno swatanie wyszło już z mody, jednak nikt nie może zaprzeczyć że wciąż ma dość wysoką skuteczność 😉

2. Zostań wolontariuszem

Mimo że głównym celem wolontariatu nie jest poznawanie ludzi, to jest to zajęcie które pozwoli Ci wyjść w ich kierunku. Pomyśl o organizacji która mogłaby Cię zainteresować, np. takiej związanej z pomocą osobom starszym, chorym, lub opieką nad zwierzętami. Nie zrażaj się, jeśli Twoja grupa wiekowa nie jest licznie reprezentowana w takich organizacjach – praca z ludźmi w różnym wieku poszerzy Twoją listę kontaktów i zwiększy szansę na poznanie kogoś poprzez znajomości. Pamiętaj również, że w ten sposób można poznać naprawdę dobre i wartościowe osoby, dla których dobro drugiej osoby jest priorytetem.

3. Zapisz się na zajęcia

Podobnie jak wolontariat, zajęcia tematyczne są świetną okazją do poznania osób o zainteresowaniach podobnych do Twoich, Dzięki temu wchodzisz w zupełnie nowe środowisko, jednocześnie mając gotowy temat do rozmowy z każdą z osób. Pozwala to uniknąć tak znienawidzonych przez introwertyków rozmów o pogodzie. Pozostaje więc tylko znaleźć coś dla siebie: treningi sportowe, zajęcia artystyczne, nauka języków, programowania czy gry na instrumencie – lista możliwości jest naprawdę długa.

4. Spotkania dla singli

Oto opcja dla nieco odważniejszych osób, dająca za to duże szanse powodzenia. Zajęcia taneczne dla singli, szybkie randki (ang. speed dating) czy specjalne eventy tematyczne dla singli zyskują na popularności. Zazwyczaj nie odbywają się one w głośnych, zatłoczonych klubach i nie trwają do późnych godzin nocnych, dzięki czemu nie pozbawią Cię nadmiernych ilości energii. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że wszyscy biorący udział znajdują się w podobnej sytuacji, są samotni i przyszli tu by poznać kogoś nowego. Czy można sobie wyobrazić bardziej sprzyjające okoliczności?

5. W bibliotece, w kawiarni…

Spokojne, ciche miejsca takie jak kawiarnie czy sklepy z książkami to dla introwertyków środowisko naturalne. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że spotkasz tam osoby podobne do Ciebie, z którymi nie zabraknie Ci tematów do rozmów. Wydawać by się mogło, że nie są to miejsca sprzyjające komunikacji, niemniej jednak często łatwiej jest poznać kogoś w takim właśnie środowisku, niż na głośnej, zatłoczonej ulicy. A jeśli oboje bywacie tam regularnie, nawiązanie kontaktu wydaje się być jedynie kwestią czasu.

6. Online / poprzez aplikacje

To raczej nie będzie dla nikogo przełomowa wiadomość, ale komunikacja online jest wręcz stworzona na potrzeby introwertyków. Posługując się nią masz więcej czasu na uporządkowanie i nazwanie swoich myśli i uczuć oraz sformułowanie odpowiedzi. W efekcie czujesz się swobodniej niż podczas tradycyjnej rozmowy, stać Cię na większą otwartość i budowanie głębszych więzi. A kiedy po jakimś czasie dojdzie do spotkania na żywo, nie będziecie już dla siebie obcymi osobami. Jest w tym coś niezwykłego, prawda? J

Źródło: verilymag.com/2017/05/meeting-men-if-you-are-an-introvert 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *