ciszej proszę
KSIĄŻKA

Ciszej proszę…

Susan Cain to prawdziwa ‘ambasadorka’ introwertyków znana już na całym świecie, a o jej wydanej w 2012 roku książce „Ciszej proszę… Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać.’ (oryg. Quiet: The Power of Introverts in a World That Can’t Stop Talking) stało się paradoksalnie dosyć głośno 😉 Tytuł ten stanowi nie tylko obowiązkową pozycję w biblioteczce każdego introwertyka, ale również przyciąga osoby które do tej pory miały z tematem niewiele wspólnego, przyczyniając się do jego popularyzacji.

Książka „Ciszej proszę…” składa się z czterech głównych części:
1. Ideał Ekstrawertyka
2. Twoja filozofia, twoje ja?
3. Czy Ideał Ekstrawertyka istnieje we wszystkich kulturach?
4. Jak dobrze kochać, jak dobrze pracować

Każdy czytelnik znajdzie w niej coś dla siebie – introwertyk pozna lepiej swoje potrzeby i uczucia,  zrozumie swoje postępowanie w poszczególnych sytuacjach i dowie się że nie jest w tym wszystkim odosobniony. Książka tłumaczy również, dlaczego wielu introwertykom tak trudno jest odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości i podkreśla atuty indywidualnego myślenia i działania. Przedstawione tezy poparte są konkretnymi przykładami, badaniami naukowymi i doświadczeniami samej autorki. Ostatnia część dostarcza praktycznych porad ułatwiających życie w świecie zdominowanym przez ekstrawertyków, poruszając zarówno kwestie zawodowe jak i prywatne.

Osoby o odmiennych typach temperamentu dzięki lekturze książki będą miały szansę zaznajomić się z tematem introwersji a także spojrzeć na świat oczami introwertyka, przez pryzmat jego doświadczeń, pragnień, mocnych i słabych stron, myśli i problemów. Z pewnością pomoże im to lepiej zrozumieć swoje introwertyczne otoczenie, które jak twierdzi autorka, stanowi aż około 30% społeczeństwa!

My ze swojej strony z czystym sumieniem polecamy „Ciszej proszę…” wszystkim zainteresowanym. Niewykluczone, że będzie to pierwszy tytuł jaki rzuci się Wam w oczy po wpisaniu fazy 'introwersja’ czy 'introwertyk’ i to chyba dobrze, bo książka ta z powodzeniem oswoi Was z tematem.
Jeśli chcielibyście zobaczyć i usłyszeć Susan ‘w akcji’, rzućcie okiem na nagranie dostępne pod poniższym linkiem:

https://www.ted.com/talks/susan_cain_the_power_of_introverts?language=pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *