introwertyk
PO GODZINACH

Podróże: to coś dla Ciebie!

Typowy wizerunek podróżnika i introwertyka wydają Ci się być ze sobą sprzeczne? Pewnie nie Ty jeden odnosisz takie wrażenie, na szczęście to tylko stereotypy. To że myśląc o globtroterze wyobrażasz sobie młodą, beztroską, rozgadaną osobę której wszędzie pełno nie oznacza jeszcze, że tak jest w rzeczywistości. Faktem jest, że my introwertycy możemy gorzej znosić wyjazdy w grupach, gdzie ciężko jest o chwile samotności. Jednak podróżować można przecież także w parze lub solo, do czego mamy dobre predyspozycje.

Podróżując po świecie można natknąć się na osoby o zupełnie różnych typach osobowości, a są też takie miejsca, które działają jak magnes zwłaszcza na introwertyków. Ustronne zakątki w pięknych okolicznościach przyrody nie tylko pozwalają na chwile samotności, ale też pomagają wyciszyć się, odetchnąć, zrelaksować. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na uspokojenie goniących myśli niż malownicze góry, spokojne jeziora czy nadmorskie plaże okraszone szumem wiatru i fal? A może wolałbyś zwiedzać tajemnicze, zabytkowe miasta, odkrywać gorące pustynie, stepy czy sawanny lub zaszyć się w dzikiej puszczy? Możliwości jest mnóstwo, wystarczy tylko wybrać coś dla siebie.

Jeśli potrzebujesz dodatkowego argumentu by rozpocząć odkrywanie świata, pamiętaj że podróże kształcą, rozwijają i wzbogacają o nową, szerszą perspektywę. Podróżnicy mówią zwykle, że jest to warte każdych pieniędzy, bo nic nie przynosi takiego zwrotu jak inwestycja w samego siebie. A jako introwertyk masz spore szanse na to, że Twoje podróżnicze inwestycje zakończą się sukcesem. Dlaczego?…

Czujesz się dobrze we własnym towarzystwie

Podczas gdy ekstrawertycy starają się wciąż otaczać innymi ludźmi, Ty szukasz okazji do spędzenia chwili w samotności. Kilkugodzinna podróż samochodem, autobusem czy pociągiem lub całodzienna wyprawa w góry to doskonały moment na refleksje. Możesz wtedy przemyśleć to co udało Ci się zwiedzić do tej pory, zaplanować dalszą drogę… lub po prostu wyciągnąć książkę czy słuchawki i odpłynąć.

Jesteś niezależny

Podczas podróży wielokrotnie trzeba podejmować istotne decyzje, dotyczące chociażby wyboru trasy, rezerwacji zakwaterowania czy też zagwarantowania sobie bezpieczeństwa. Jeśli jesteś z dala od domu, wokół Ciebie nie ma zaufanych ludzi do których możesz w każdej chwili zwrócić się o pomoc. Jako introwertyk jesteś na szczęście przyzwyczajony do samodzielności, jesteś niezależny i bierzesz za siebie odpowiedzialność. Dodatkowym plusem jest fakt, że planując podróże nie musisz polegać na chęciach i możliwościach innych, bo jeśli nie znajdziesz towarzystwa które by Ci odpowiadało, zawsze możesz pojechać sam.

Od czasu do czasu masz potrzebę przebywania z ludźmi

Nawet jeśli podróżujesz sam lub w małych grupach, od czasu do czasu możesz mieć ochotę na wzięcie udziału w jakimś większym evencie. Tak się składa, że podróżując bardzo łatwo jest trafić do miejsca, gdzie akurat dzieje się coś ciekawego. Jeśli wiesz dokładnie jakie miejsca znajdą się na Twojej mapie podróży, warto sprawdzić wcześniej czy nie odbywają się tam akurat ciekawe festiwale, koncerty czy inne wydarzenia kulturalne. Jeśli będziesz miał ochotę trochę pobyć wśród ludzi, nic nie stoi na przeszkodzie żeby do nich dołączyć.

Potrafisz nawiązywać głębokie przyjaźnie

Podróże sprzyjają spotykaniu na swojej drodze wielu ludzi, jednak są to w większości płytkie, przelotne relacje. Nie każdy nieznajomy z którym spędziłeś kilka godzin w pociągu lub wypiłeś razem kawę musi stać się wieloletnim przyjacielem. Jako introwertyk masz tu jednak pewną przewagę. Mimo że bardzo ostrożnie dobierasz sobie towarzystwo, to jeśli trafisz na kogoś wartościowego, jesteś w stanie mocno zaangażować się w taką znajomość. Dzięki temu nawet w podróży masz szansę nawiązać bliskie przyjaźnie, być może i takie na całe życie.

Jeśli lubicie podróżować i chcielibyście podzielić się swoimi doświadczeniami i opiniami w tym temacie – czekamy na komentarze 🙂

Źródło: www.huffingtonpost.com/melissa-douglas/traveling-as-an-introvert_b_13293360.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *