introwertyk
PSYCHOLOGIA

Introwertyk to brzmi… atrakcyjnie!

Jeśli jesteś introwertykiem, a do tej pory nie uważałeś się za osobę szczególnie atrakcyjną, pora to zmienić. Okazuje się, że ludzie tacy jak my mają wyjątkowe zdolności przyciągania do siebie innych, zdobywania uwagi, szacunku, zaufania. Brzmi interesująco, prawda? Z pewnością warto sobie zdać sprawę ze swoich możliwości i skoro już je mamy – nauczyć się je wykorzystywać. Warunek jest tylko jeden: zanim inni pokochają nas, najpierw my musimy pokochać siebie.

Szczęśliwi introwertycy twierdzą, że wystarczy docenić swoją naturę i poczuć się dobrze we własnej skórze, by siła przyciągania zaczęła działać. Jeśli nie boisz się być sobą i nikogo nie udajesz, jesteś bardziej autentyczny a Twoja pewność siebie znacząco wzrasta. To natomiast pobudza drzemiące w Tobie pokłady energii i witalności, co działa jak na otoczenie jak magnes. W dodatku nie ma w tym żadnej magii, działają tu mechanizmy które znane są psychologom nie od dziś. Dobrze wiemy na przykład, że ludzie podświadomie wyczuwają nastrój innych i chętniej spędzają czas z osobami, które zarażają pozytywną energią i nastawieniem. Co więcej, my introwertycy mamy kilka cech które sprawiają, że jesteśmy wyjątkowo atrakcyjni w oczach innych. Oto one:

Jesteśmy idealnymi kandydatami do bliższych znajomości

Introwertycy z natury lubią zagłębiać się we wszystko, bez względu na to czy mówimy o relacjach z innymi, rozumieniu sensu istnienia, czy uczeniu się nowych rzeczy. Z tego względu często nie mamy wystarczająco dużo energii by wchodzić w interakcję z wieloma osobami. Natomiast Ci którym uda się do nas zbliżyć, mogą liczyć na 100% uwagi, ponadprzeciętną szczerość i lojalność.

Potrafimy słuchać

Jesteśmy typem ludzi którzy częściej słuchają niż mówią a nad potrzebę bycia rozumianym przedkładamy rozumienie innych. Lubimy słuchać opowieści i opinii innych ludzi po to, by jak najlepiej zrozumieć jacy naprawdę są. Ponieważ w dzisiejszych czasach każdy chciałby być wysłuchany i zdobyć odrobinę czyjejś uwagi, nasze towarzystwo pozwala innym poczuć się wyjątkowo. Nasze skupienie i wyrozumiałość to w dzisiejszych czasach atuty na wagę złota!

Jesteśmy wrażliwi

Jako introwertycy możemy poszczycić się większą wrażliwością na bodźce niż nasi ekstrawertyczni znajomi. Wykazały to chociażby proste testy z wykorzystaniem soku z cytryny umieszczanego na językach badanych osób. Udowodniły one, że introwertycy produkują znacznie więcej śliny w odpowiedzi na intensywny bodziec smakowy, co jest skutkiem większej reaktywności mózgu. Inną powiązaną z powyższym właściwością introwertyków jest większa wrażliwość na emocje innych osób. Silnie rozwinięta empatia skutkuje tym, że staramy się nie pogarszać humoru innych, a jednocześnie bardzo chętnie i z satysfakcją robimy dla kogoś coś pozytywnego.

Uwielbiamy głębokie rozmowy

Introwertycy chętniej rozmawiają o wartościach niż o pogodzie. Będą bardziej skłonni posłuchać o wydarzeniach z dzieciństwa które ukształtowały ich rozmówcę, niż o tym co jadł dzień wcześniej na kolację. Uwielbiają mówić o swoich pasjach, a kiedy zaczną to robić, naprawdę trudno ich powstrzymać.

Tego rodzaju głębokie rozmowy pomagają w budowaniu silnych więzi między ludźmi i sprawiają, że czujemy się jakbyśmy znali się od lat. Wrażliwość, otwartość i poruszanie ważnych tematów to kluczowe czynniki w zdobywaniu czyjegoś zainteresowania.

Wciąż nad sobą pracujemy

Prawdą jest, że lubimy spędzać dużo czasu w samotności, jednak nie oznacza to wcale, że próżnujemy! W takich chwilach czytamy powieści które rozwijają naszą wyobraźnię, oglądamy poradniki i instruktaże, dzięki którym uczymy się nowych rzeczy. Robimy analizę psychologiczną postaci z filmów, słuchamy muzyki zauważając jednocześnie, jaki ma ona wpływ na nasz nastrój. Często pracujemy w samotności, oddajemy się swoim ulubionym hobby, jednym słowem wciąż szukamy zajęć i okazji, które pozwalają nam się uczyć i rozwijać. Czyż stawanie się coraz lepszą wersją samego siebie nie jest atrakcyjne?

Jesteśmy tajemniczy

Jedną z największych wartości introwertyków jest tajemniczość jaką mamy w sobie. Jest wiele rzeczy którymi nie chcemy się dzielić, nie otwieramy się także przed przypadkowymi osobami. Akceptujemy fakt, że nie każdy będzie w stanie zrozumieć naszą naturę i wcale nie mamy potrzeby zmieniać takiego stanu rzeczy. Ta odrobina niedostępności jest intrygująca dla innych ludzi, a ich ciekawość bardzo łatwo przekształca się w zainteresowanie.

Nie ubarwiamy rzeczywistości

Nie mamy natury handlowców chcących na siłę coś komuś sprzedać. Pokazywanie czegoś w lepszym świetle niż jest w rzeczywistości ani nie leży w naszym interesie, ani nie jest zgodne z naszym sumieniem. Znajomi introwertyków wiedzą, że informacja jaką od nich otrzymują jest rzetelna i godna zaufania, podobnie jak wypowiadane przez nich opinie. Tymczasem prawdomówność i umiejętność trzeźwej oceny sytuacji to cechy coraz rzadziej spotykane – bądźmy więc z nich dumni!

Myślimy w dłuższej perspektywie

Impulsywność i podejmowanie ryzyka to domena ekstrawertyków. My natomiast wolimy wszystko dokładnie przemyśleć zanim zrobimy jakiś krok lub podejmiemy ważną decyzję. Myślimy o tym jakie będą konsekwencje naszych obecnych czynów w przyszłości i jesteśmy zdolni do krótkoterminowych poświęceń, by w dłuższej perspektywie osiągnąć więcej. Dzięki temu sprawdzimy się nie tylko w zawodowej roli stratega, ale także jako odpowiedzialni życiowi partnerzy.

Ludzie cenią rzeczy i cechy które są rzadkie, a introwertycy mają w sobie wyjątkowość która pozwala kreować trwałe, znaczące relacje międzyludzkie. Nie zawsze to co jest najgłośniejsze i najbardziej zauważalne jest godne uwagi, i nie zawsze posiadanie niezliczonej ilości przyjaciół jest równoznaczne z byciem atrakcyjnym. W temacie introwertyków powiedzenie „Mniej znaczy więcej” pasuje wręcz idealnie.

Źródło: www.lifecoachcode.com/2017/05/25/reasons-why-irresistibly-attractive-introvert/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *